GMINA KSIĄŻ WIELKI

Rozmowy ws. festiwalu Gadafest     Organizatorzy festiwalu Gadafest, ogólnopolskiej imprezy wypełnionej muzyką pełną energii, zadumy i dźwiękowej improwizacji, pragną by jej kolejna, 12. edycja ponownie odbyła się na Zamku na Mirowie; znowu jak w ubiegłym roku w połowie lata: od 29 do 31 lipca 2022 r. Nasza Gmina jest jednym ze sponsorów tego artystycznego wydarzenia promującego Książ Wielki. Dlatego w budynku Urzędu rozmawiano we wtorek (8 lutego) o jego szczegółach. Na zdjęciu: Paulina Maj, Jakub Gołąb i Łukasz Indyk (organizatorzy Gadafestu) oraz przewodniczący RG Henryk Huma, wójt Marek Szopa i jego zastępca Grzegorz Janus.

     Jak poinformowali organizatorzy, koszty festiwalu znacznie wzrosły z racji ogólnej drożyzny, w tym wyższych stawek dotyczących imprez estradowych. Przykładowo, samo opłacenie firmy ochroniarskiej oraz wynajęcie i ustawienie toalet to obecnie kwota rzędu 40 tys. zł. A do tego dochodzą jeszcze konieczne fundusze na ogrodzenie, prąd, aparaturę nagłaśniającą, tantiemy dla artystów i noclegi. W sumie potrzeba ponad 100 tys. zł. Ustalono, że UG przekaże w gotówce 30 tys. zł oraz pomoże przy pracach technicznych, w tym przygotowaniu terenu, sceny oraz nagłośnienia.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.