GMINA KSIĄŻ WIELKI

Nowy unit stomatologicznyb_220_109_16777215_00_images_stories_2021_12_05-1.JPG     Dzięki stosunkowo wysokiemu poziomowi zaszczepienia przeciwko covid-19 mieszkańców naszej Gminy (osiągnięty wskaźnik prawie 60 proc. jest najwyższy w powiecie oraz w regionie), odnotowaliśmy mniej zgonów ratując wiele istnień ludzkich. Dodatkowo otrzymaliśmy szereg nagród finansowych, które zachęcały samorządy do współzawodnictwa w tej życiowo bardzo ważnej dziedzinie. Łącznie nagród wpłynęło do budżetu 1.250.000 zł z przeznaczeniem na wydatki związane z ochroną zdrowia. W naszym przypadku będzie to modernizacja budynku Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Książu Wielkim oraz zakup aparatury medycznej.

Lampa do światłolecznictwa Aplikator skanujący do laseroterapii    Z budżetu Województwa Małopolskiego udzielono pomoc finansową na realizację zadania pn. „Zakup sprzętu medycznego dla potrzeb Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Książu Wielkim”, w ramach konkursu pn. „Małopolska ZAszczepiona!”, w wysokości 50.000 tys. zł. Za te pieniądze nasz Ośrodek wzbogacił się o unit stomatologiczny (zdjęcia powyżej i obok), lampy do światłolecznictwa ze statywem i podstawą stołową, aplikator skanujący do laseroterapii oraz urządzenia do fizjoterapii ambulatoryjnej.

     Zasadnicza część nagród (1,2 mln zł) sfinansuje zamianę systemu ogrzewania Ośrodka z węglowego na gazowy, jego dalszą termomodernizację oraz adaptację pomieszczeń po kotłowni w suterenie na dalszą rozbudowę oddziału rehabilitacji.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.