GMINA KSIĄŻ WIELKI

Posiedzenie komisji budżetowej     Spodziewane fundusze jakie nasza Gmina ma otrzymać w ramach tzw. Polskiego ładu, przeznaczy się na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Książu Wielkim wraz z wydłużeniem sieci kanalizacyjnej w stronę Konaszówki oraz na uporządkowanie stanu komunikacyjnego dróg. Z taką propozycją priorytetów inwestowania w roku 2022 wystąpił wójt Marek Szopa na posiedzeniu komisji budżetowej w miniony wtorek (4 stycznia). Po dłuższej, merytorycznej dyskusji nad mapą obrazującą kierunki zagospodarowania przestrzennego Gminy, radni te priorytety w pełni zaakceptowali. Na zdjęciu (od lewej): Henryk Huma (przewodniczący RG), Teresa Kmera (skarbnik Gminy), Marek Gajos (radny), Marek Szopa (wójt), Jagoda Spicha (wiceprzewodnicząca RG), Grzegorz Ptak (przewodniczący komisji budżetu) i Krystian Grela (radny).

    Jeszcze nie ustalono ostatecznego wykazu dróg objętych planowanymi inwestycjami, bo zakres robót zależy od wysokości faktycznie otrzymanej dotacji z Polskiego ładu (już w jego ramach przyznano 4 mln zł na drogę Wodacz – Moczydło). Niemniej wiadomo, że pewnym punktem na liście jest odcinek drogi z Tochołowa do Letnogi oraz ulica Dygasińskiego w Książu Wielkim. Ponadto z innych programów ma być sfinansowany m.in. remont ulic Chmielnej i Łużyckiej oraz drogi dojazdowej na cmentarz w Antolce.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.