GMINA KSIĄŻ WIELKI

b_320_158_16777215_00_images_stories_2021_12_05-1.JPG     Dzięki zaangażowaniu naszych Mieszkańców, Gmina Książ Wielki zajęła VIII miejsce w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego: „Małopolska ZAszczepiona!”, osiągając odpowiednio wysoki odsetek osób (56,2 proc.) w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Nagrodę stanowi 50 tys. zł w formie dotacji celowej na wydatki w ramach ochrony zdrowia, które należy zrealizować do końca tego roku. Zgodnie ze sporządzonym w tym celu zadaniem własnym Gminy, jest to: „Zakup sprzętu medycznego dla potrzeb Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Książu Wielkim”.

     Otrzymaną nagrodę, stanowiącą wsparcie finansowe Województwa Małopolskiego, zaplanowano przeznaczyć na zakup unitu stomatologicznego, lampy do światłolecznictwa ze statywem i podstawą stołową, aplikatora skanującego do laseroterapii oraz urządzenia do fizjoterapii ambulatoryjnej (aparatu do pełnej dwukanałowej elektroterapii, laseroterapii i magnetoterapii wraz z akcesoriami). Sprzęty te wzbogacą wyposażenie Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Książu Wielkim, służąc jego pacjentom.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.