GMINA KSIĄŻ WIELKI

Nowa droga w Moczydle     Aby po zakończeniu budowy drogi szybkiego ruchu S7 biegnącej obok Moczydła ta wieś nie została odcięta od świata, już wyasfaltowano i poszerzono prowadzącą stąd drogę powiatową do Książa Małego przez Krzeszówkę. Obecnie Gmina wspólnie z wykonawcą tego odcinka S7 podjęła wstępne prace przy drodze mającej umożliwić mieszkańcom wygodny dojazd do Wodzisławia. Biegnie ona przez pola (na zdjęciu) prostopadle do trasy ekspresowej i połączy się z drogą serwisową poprowadzoną wzdłuż S7. W przyszłym roku będzie utwardzona tłuczniem, a następnie otrzyma nawierzchnię asfaltową. Jednocześnie przyznano Gminie fundusze (ok. 4 mln zł) na gruntowną przebudowę drogi z Moczydła do sąsiedniej miejscowości Wodacz, przy której licznie powstają nowe domy oraz firmy.

Tu stanie nowa remiza dla OSP Moczydło     Jak już informowaliśmy, decyzją Rady Gminy zakupiono obszerną działkę pod budowę nowej remizy dla strażaków z Moczydła. Stanie ona naprzeciwko obecnej, która jest już zbyt mała aby pomieścić pojazdy i sprzęt tej jednej z najlepszych drużyn OSP w powiecie. Druhowie już uporządkowali tę zapuszczoną nieruchomość pozostawiając na niej jedynie stary dom (zdjęcie).

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.