GMINA KSIĄŻ WIELKI

Sesja Rady Gminy, 24 listopada     Po uchwaleniu przez Sejm podwyżki wynagrodzeń dla parlamentarzystów podobny wzrost wypłat objął także samorządowców. Jak zarządziła Rada Ministrów, uposażenie wójta naszej Gminy nie może być niższe od 80 proc. maksymalnego wynagrodzenia określonego w rozporządzeniu i to z wyrównaniem od 1 sierpnia br. Marek Szopa zaproponował radnym by jego pensja sięgała 90 proc. tej kwoty, czyli wyniosła brutto 17.523 zł, co daje miesięcznie na rękę (netto) ok. 9 tys. zł. Zatem rzeczywista podwyżka wyniesie 3,6 tys. zł. W głosowaniu na sesji Rady Gminy w środę (24 listopada) za tym rozstrzygnięciem było 14 radnych, a jeden się wstrzymał.

     Podobny wynik głosowania (14 za, 1 wstrzymujący się) zapadł przy dwóch kolejnych decyzjach o podwyżkach diet dla przewodniczącego Rady Gminy i pozostałych radnych, stanowiących konsekwencję zmian prawnych dokonanych w Sejmie. Dotychczasowy ryczałt miesięczny przewodniczącego Henryka Humy, wynoszący od dłuższego czasu 1.372 zł, powiększono do 2.000 zł. Natomiast radni, którzy otrzymują diety za każde uczestnictwo w komisji albo sesji, dostaną teraz nie 250 zł, a 350 zł. Przy czym dieta przewodniczącego komisji oraz wiceprzewodniczących RG będzie wyższa i wyniesie za obecność na każdym posiedzeniu 400 zł.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.