GMINA KSIĄŻ WIELKI

95-lecie SP w Antolce     Obchody 95-lecia Szkoły Podstawowej w Antolce są wprawdzie teraz z racji epidemii mniej liczne, niż te obchodzone pięć lat temu, ale mają charakter równie podniosły – stwierdziła dyrektorka Małgorzata Borycka otwierając tę uroczystość w miniony poniedziałek (8 listopada). Przypomniała, że dotąd placówkę opuściło ponad 1.800 absolwentów, a obecnie uczęszcza do niej 153 uczniów i przedszkolaków, natomiast kadra pedagogiczna liczy 19 osób. Jak podkreśliła, Szkoła w Antolce zawsze miała rodzinny charakter gdyż stanowiła i stanowi dla dzieci drugi dom dzięki współdziałaniu nauczycieli z rodzicami. A przy tym jest nowoczesna, bo otwarta na nowe metody edukacyjne zdobywając liczne nagrody w olimpiadach oraz konkursach.

95-lecie SP w Antolce     Wójt Marek Szopa wyraził uznanie dla działalności Szkoły – Jubilatki, której sam był kiedyś uczniem. I życzył dalszych lat budowania chlubnej historii wręczając Małgorzacie Boryckiej, kierującej placówką od 20 lat, okolicznościową nagrodę. Uczniowie klasy I złożyli przysięgę na sztandar Szkoły, a potem znakomicie przygotowani przez wychowawczynię Małgorzatę Kusarek, zaprezentowali program artystyczny oceniony oklaskami widzów na szóstkę.

     Na koniec wykonano wspólne, pamiątkowe zdjęcie z pierwszoklasistami na pierwszym planie. Poprzedza ich jedynie przygotowany przez rodziców jubileuszowy tort, który nie tylko imponująco wyglądał, lecz równie wspaniale smakował.

Red.

95-lecie SP w Antolce

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.