GMINA KSIĄŻ WIELKI

Występ uczniów z SP w Antolce podczas sesji RG     Piątkowa sesja Rady Gminy zaczęła się od występu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Antolce, którzy tradycyjnie, deklamacjami i pieśnią, zachęcali do noszenia elementów odblaskowych, a nawet rozdawali je radnym (zdjęcie). Potem przystąpiono do procedowania nad siedmioma uchwałami, z których trzy dotyczyły podwyżki podatków: rolnego, od środków transportowych oraz od nieruchomości. I w przeciwieństwie do pozostałych czterech uchwał przyjętych jednogłośnie, te trzy zapadły większością głosów. Zatem od stycznia roku 2022 zapłacimy wyższy o 7-8 proc. podatek od nieruchomości, rolny i od środków transportowych.

     Wójt Marek Szopa tłumaczył ten wzrost nie tylko narastającą inflacją, lecz także pomniejszonymi o kilkaset tysięcy zł subwencjami rządu (oświatową i wyrównawczą) oraz niższymi wpływami z PIT-ów po ostatnim przesunięciu w górę progów podatkowych. Wprawdzie podwyżka 7-8 proc. nie jest wysoka (przykładowo podatek rolny wzrośnie ze 125 zł za hektar na 135 zł), ale w okrojonym budżecie roku przyszłego będzie się liczyła każda złotówka. Wszak Gmina nadal zamierza poprawiać drogi do pól czy inwestować w infrastrukturę.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.