GMINA KSIĄŻ WIELKI

     Wykonując uchwałę Rady Gminy w sprawie przeprowadzenia z mieszkańcami konsultacji dotyczących wniosku o nadanie praw miejskich dla Książa Wielkiego, wójt Marek Szopa wydał zarządzenie określające tryb i termin tych konsultacji. Rozpoczęły się one 25 października i potrwają do 30 listopada. Polegają na wypełnieniu ankiety poprzez wpisanie „tak” gdy popieramy ten zamiar albo „nie” gdy nie popieramy. Jeśli nie ma się wyrobionego zdania wpisujemy zero. Ankiety, które należy opatrzyć imieniem i nazwiskiem oraz adresem zamieszkania, można pobrać ze strony internetowej (link poniżej) lub u swojego sołtysa. On też dysponuje specjalną urną gdzie wrzucamy wypełniony dokument.

     Przypomnijmy, iż Książ Wielki posiadał prawa miejskie od roku 1372. A wkrótce po ich otrzymaniu pełnił przez kilka stuleci funkcję miasta powiatowego, aż do roku 1795. Prawa miejskie utracił w roku 1870. Dziś po ponad 150 latach od tamtego wydarzenia podjęto kroki w celu odzyskania statusu miasta. Procedurę oraz wymogi określa stosowne Rozporządzenie Rady Ministrów. Jednym z tych wymogów jest przeprowadzenie konsultacji społecznych, które mają charakter sondażowy gdyż nie są rozstrzygające. Niemniej wyrażają wolę mieszkańców.

Red.

Ankieta
Obwieszczenie
Zarządzenie

Odpowiedzi na pytania

Odpowiedzi na pytania

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.