GMINA KSIĄŻ WIELKI

Pokazy ratowniczo-gaśnicze w Łazach     Strażacy z OSP w Łazach i ratownicy z miechowskiego Szpitala urządzili wzorem lat ubiegłych, czyli po raz kolejny, pokaz działań ratowniczo-gaśniczych dla uczniów i przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Antolce. Była także część szkoleniowa, w której Anna Stempińska przeprowadziła kurs udzielania pierwszej pomocy, a druhowie (Stanisław Czaderski, Krystian i Mariusz Grela oraz Krzysztof Stempiński) zajmująco opowiadali o swojej służbie.

Pokazy ratowniczo-gaśnicze w Łazach     Wszystko rozpoczęło instruktażowe gaszenie pożaru i akcja ratowania poszkodowanych w wypadku. Faktycznie uratowano kotka, zdejmując go z wysokiego drzewa. Od razu został porwany w ramiona dzieci. Inni stanęli do zawodów strącając gumowe pachołki strumieniem wody ze strażackiego węża.

Pokazy ratowniczo-gaśnicze w Łazach     Uczniowie mogli także poćwiczyć nabyte umiejętności ratunkowe na specjalnie przygotowanych manekinach oraz poznawali zasady unieruchamiania złamanych kończyn za pomocą szyn.

     Spotkanie zakończył wspólny posiłek przygotowany przez rodziców oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łazach.

(AS)

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.