GMINA KSIĄŻ WIELKI

"Młodzi Duchem" nie próżnują     Wykorzystując czas bez obostrzeń pandemicznych członkowie stowarzyszenia „Młodzi Duchem” nie próżnują. Wspólnie z zaprzyjaźnionym Klubem Seniora z Wodzisławia wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa, gdzie najpierw zwiedziliśmy kuluary Teatru im. Juliusza Słowackiego, który niezmiennie zajmuje wyjątkowe miejsce w kulturze Krakowa. Następnie, po spożyciu obiadu w słynnej Jamie Michalika, udaliśmy się z przewodnikiem na wędrówkę po zabytkach Starego Miasta. Ukoronowaniem wizyty w królewskim grodzie Kraka był komediowy spektakl „Ryzykowna forsa” w Teatrze Bagatela.

"Młodzi Duchem" nie próżnują     W połowie sierpnia spotkaliśmy się w Mianocicach na grillu przygotowanym przez miejscowe członkinie. Po raz kolejny te nasze koleżanki stanęły na wysokości kulinarnego zadania serwując nie tylko smakowite kiełbaski, kaszankę czy sałatki, lecz również pyszne ciasta. Kilka godzin wspólnie spędzonych na rozmowach, żartach i śpiewie, do którego jak zwykle przygrywał kolega Wojtek, minęło aż za bardzo szybko.

Zielenice - "Młodzi Duchem" nie próżnują     W święto Matki Bożej Siewnej, 8 września, wybraliśmy się do Sanktuarium Maryjnego w Zielenicach. Jego proboszcz, po serdecznym powitaniu, modlił się o nasze zdrowie i udzielił błogosławieństwa kładąc ręce na głowach. Po skończonej Mszy, udaliśmy się do parku obok kościoła i odprawiliśmy drogę krzyżową wzdłuż ustawionych tam stacji.

Dosłońce - "Młodzi Duchem" nie próżnują     Po zaspokojeniu potrzeb duchowych pojechaliśmy do Hotelu Merkury w miejscowości Dosłońce gdzie czekały na nas uciechy w basenie, a po orzeźwiającej kąpieli obfity obiad. Dzięki pięknej pogodzie oraz Panu Wójtowi Gminy Książ Wielki, który udostępnił busa na przejazd (za co serdecznie dziękujemy), spędziliśmy wspólnie cudowny dzień.

(HS)

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.