GMINA KSIĄŻ WIELKI

Utwardzana droga do pól w Boczkowicach     Niedawne deszcze przeszkodziły w zakończeniu utwardzania drogi do pól w Boczkowicach, prowadzącej od ostatnio odnowionej figurki przy drodze powiatowej z Książa Małego, w kierunku budowanej trasy szybkiego ruchu S7. Dojazd ten liczy ok. 1,5 km i kończy się tam ślepo. Już wysypano kamień na połowie długości, a zaraz po poprawie pogody prace będą kontynuowane. Realizacja tego zadania kosztuje 200 tys. zł, ale połowę tej kwoty stanowi dofinansowanie jakie uzyskała Gmina.

Pogłębianie wodnika w Cisiu     W przerwie pomiędzy opadami pogłębiono główny rów odprowadzający wodę w Cisiu. Ponadto wynajęta przez Gminę koparka usunęła część namulisk w nowej części wsi (zdjęcie) oraz odtworzyła uszkodzony wał zabezpieczający przed zalaniem łąki w tzw. Starym Cisiu.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.