GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wizytacja szkół     Radni z komisji oświaty, której przewodniczy Marek Płonczyński oraz wójt Marek Szopa i skarbnik Gminy Teresa Kmera, wizytowali w poniedziałek – na dwa dni przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/22 – nasze trzy samorządowe placówki oświatowe. Jak zgodnie zapewnili ich dyrektorzy, wszystko jest przygotowane na przyjęcie uczniów i nauka w trybie normalnym rozpocznie się 1 września. Faktycznie klasy i korytarze wręcz błyszczały od czystości i wypucowanych posadzek, a na ścianach już wisiały odpowiednie dekoracje, jak przykładowo w Szkole Podstawowej w Książu Małym (zdjęcie obok).

Wizytacja szkół     W Antolce zaprezentowano władzom Gminy pięknie urządzone pomieszczenia dla najmłodszych uczniów z tzw. zerówki, wyposażone we wszystko co sprzyja edukacji na szczeblu elementarnym. Taką edukacyjną funkcję pełni tu nawet dywan rozłożony na podłodze klasy. Radni zwrócili też uwagę na liczne donice z kwiatami w salach i na korytarzach, które sprzyjają budowaniu dobrej atmosfery w czasie lekcji oraz na przerwach.

Wizytacja szkół     Stary, postawiony jeszcze przed II wojną, budynek wchodzący w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim, aż woła o gruntowny remont. Mieszczące się tu klasy i ciasne korytarze pozostają w dużym kontraście do nowej części gmachu, zwłaszcza pełnego przestrzeni, nowoczesnego hallu pełniącego rolę auli oraz pełnowymiarowej hali sportowej. W pełni rozumie to wójt Marek Szopa i jak oświadczył w rozmowie z dyrektorką ZS-P Edytą Sychowską (na zdjęciu), a potem podczas posiedzenia komisji oświaty, trwają starania o uzyskanie dofinansowania na tę inwestycję gdyż jej koszt oszacowano na ok. 2 mln zł. Najpierw bowiem trzeba położyć nowy dach, następnie ocieplić mury zewnętrzne, a dopiero po wykonaniu tych zadań zrezygnować z kotłowni węglowej na rzecz gazowej.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.