GMINA KSIĄŻ WIELKI

Pomoc dla pracowników sezonowych w UE     Pomaganie w znalezieniu uczciwej pracy sezonowej to specjalność sieci EURES, która prowadzi w Polsce kampanię informacyjną na temat prawa do sprawiedliwych warunków pracy w innym kraju. W działaniach tych, trwających od lipca do października, EURES współdziała z Europejskim Urzędem ds. Pracy. Jak się bowiem ocenia, każdego roku do 850 tys. obywateli Unii Europejskiej podejmuje pracę sezonową w innym państwie członkowskim UE/EFTA. I nie zawsze wiedzą oni, że także tam mają dostęp do szerokiego zestawu praw.

     Celem kampanii w Polsce jest:
• promowanie wśród pracowników sezonowych szukających pracy na terenie UE wiedzy o obowiązujących ich przepisach prawa pracy i zabezpieczenia społecznego,
• dostarczanie informacji z zakresu poszukiwania bezpiecznej pracy sezonowej w państwach członkowskich UE oraz
• zachęcenie do skorzystania z usług sieci EURES jako źródła bezpiecznej pracy oraz przydatnych informacji z zakresu warunków pracy w państwach członkowskich UE.

     Więcej dowiemy się wchodząc na stronę internetową https://eures.praca.gov.pl gdzie w zakładce PRAWA PRZEZ CAŁY ROK, publikowane są różnego rodzaju informacje w ramach kampanii, w tym o wydarzeniach realizowanych przez urzędy pracy i Ochotnicze Hufce Pracy na terenie kraju.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.