GMINA KSIĄŻ WIELKI

Zygmunt Szopa     W najbliższy czwartek, 29 lipca, na Cmentarzu Parafialnym w Miechowie odbędzie się (o godz. 14.) pogrzeb Zygmunta Szopy. Pożegnamy wybitnego działacza samorządowego, zasłużonego urzędnika państwowego, człowieka wielu zalet, zawsze służącego pomocą innym i dbającego o rozwój Ziemi Miechowskiej, a także naszego rodaka urodzonego w Cisiu 14 października 1940 roku. – Zygmunt był moim najlepszym mentorem. To On, mój wujek, któremu tak wiele zawdzięczam, skłonił mnie 27 lat temu bym kandydował z Antolki na radnego Gminy Książ Wielki – wspomina wójt Marek Szopa.

     Śp. Zygmunt Szopa pracę w administracji lokalnej rozpoczął w roku 1978 gdy wybrano go na przewodniczącego Miejsko-Gminnej Rady Narodowej w Miechowie. W latach 1987-94 był wicewojewodą kieleckim, wojewodą (1994-97), a następnie starostą miechowskim (1998–2002) i dyrektorem małopolskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

     Szkołę Podstawową śp. Zygmunt Szopa ukończył w Antolce, Liceum Ogólnokształcące w Książu Wielkim, a po maturze uzyskał dyplom Wyższej Szkoły Rolniczej w Krakowie. Od 1969 r. był członkiem Zjednoczonego, a potem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Aktywnie działał w Ochotniczej Straży Pożarnej sprawując funkcję przewodniczącego zarządu powiatowego OSP. Był także Kawalerem Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie. Odznaczony został m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.