GMINA KSIĄŻ WIELKI

Piknik w Mianocicach     Ponad 70 osób spośród uczestników pikniku rodzinnego w Mianocicach (24 lipca) zaszczepiło się przeciwko covid-19 (zdjęcie). Podczas podobnej imprezy w Konaszówce (25 lipca) chętnych było nieco mniej, ale także kilkudziesięciu zgłosiło się do mobilnego punktu prowadzonego przez zespół medyczny Szpitala św. Anny w Miechowie. Organizacją tych działań, zainspirowanych przez Urząd Gminy, zajęły się ze znakomitym skutkiem miejscowe Koła Gospodyń Wiejskich.

Piknik w TochołowiePiknik w Tochołowie     Tydzień wcześniej (w niedzielę, 18 lipca) podobny piknik, ale jedynie promujący szczepienia przeciwko koronawirusowi, odbył się w Tochołowie. Rozdawane tam ulotki oraz wystąpienia wójta Marka Szopy i lekarza Andrzeja Gumuli (kierownika naszego Ośrodka Zdrowia), okazały się dobrą zachętą dla jeszcze niezaszczepionych wśród licznie przybyłych mieszkańców. Nie zabrakło również wybornego jedzenia przygotowanego przez panie z KGW, a także muzyki w wykonaniu kapeli „Małopolanie”.

Piknik w MianocicachPiknik w MianocicachPiknik w Mianocicach     W Mianocicach na pikniku królowała radość wspomagana bigosem, domowym smalcem i wypiekami miejscowych gospodyń. Serwowano także – bezpłatnie jak wszystkie dania - cukrową watę, a dzieci najchętniej zgłaszały się w punkcie zmywalnego tatuażu i bywało, że dziewczynki decydowały się na domalowanie sobie wąsów.

Piknik w Konaszówce     Uczestnicy pikniku w Konaszówce najliczniej zasiadali w biesiadnym namiocie przy suto zastawionych łakociami stołach. A do konsumpcji oraz jako muzyczne tło prowadzonych rozmów, przyśpiewywał im zespół „Książowiacy”.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.