GMINA KSIĄŻ WIELKI

Modernizowana droga w Głogowianach-Starej Wsi     Głogowiany-Stara Wieś długo czekały na utwardzenie drogi prowadzącej spod miejscowej remizy do odległych domów wśród pól. Bo ta droga służy nie tylko ich mieszkańcom, lecz także rolnikom, więc jej wyasfaltowanie było tym bardziej potrzebne. Kiedy zaczął zabiegać o to radny Grzegorz Ptak, cierpliwie i skutecznie przekonując do tego zadania większość Rady Gminy, zabezpieczono odpowiednie środki w budżecie. Cała inwestycja ma kosztować 300 tys. zł, z czego połowa to dofinansowanie rządowe. Droga będzie gotowa pod koniec lata. Teraz zawieszono prace na czas żniw, ale by maszyny łatwo dojechały do pól, wyrównano i częściowo wysypano kamieniami nawierzchnię.

Modernizowana remiza w Łazach     Natomiast Łazy wzbogaciły się o kawałek Książa Wielkiego, gdyż właśnie skończono układać przed modernizowaną tu wieloetapowo  remizą, kostkę brukową zdemontowaną na ksiąskim Rynku podczas jego rewitalizacji. Sama strażnica, pełniąca jednocześnie rolę świetlicy, kiedy tylko uda się zdobyć fundusze z kolejnego programu, otrzyma nowy dach i wyższe mury zewnętrzne. Tak, by w przyszłości dało się zagospodarować poddasze na część hotelową gdyż wieś leży w bardzo malowniczej okolicy i letników tu nie brakuje.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.