GMINA KSIĄŻ WIELKI

Projektowany na rok 2013 budżet Gminy Książ Wielki jest zbliżony do budżetu obecnego: dochody zaplanowano w nim na poziomie 17,3 mln zł, a wydatki – 15 mln zł. Różnica (nadwyżka) – w wysokości 2,3 mln zł ma pokryć wykup obligacji (1 mln zł) oraz obsługę zaciągniętych pożyczek (łącznie 1,3 mln zł).

 

Największe wydatki pochłonie utrzymanie jednostek budżetowych (głównie placówek oświatowych), co ma kosztować 10,7 mln zł, w tym wypłacane pensje i naliczane od nich składki wyniosą aż 7,4 mln zł. Funkcjonowanie Urzędu Gminy będzie kosztować 1,6 mln zł, a Rady Gminy 108 tys. zł. Na inwestycje zaplanowano jedynie 682 tys. zł.

 

Podstawowymi dochodami będą w budżecie dotacje celowe z Warszawy: na oświatę oraz pomoc społeczną. Wpływy z podatków od osób fizycznych (rolnego, leśnego i od nieruchomości) sięgną 1,2 mln zł, a od osób prawnych – 0,5 mln zł.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.