GMINA KSIĄŻ WIELKI

OSP Moczydło     Jak to zgodnie podkreślali goście zaproszeni na sobotnie zebranie sprawozdawczo-wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Moczydle, teraz należy tylko utrzymać obecny, wysoki poziom wyszkolenia, działania i aktywności 28 druhów (w tym 23 czynnych) z miejscowej jednostki. Sukcesów im bowiem nie brakuje: zarówno bojowych podczas służby jak i sportowych podczas zawodów. Dlatego planuje się włączyć właśnie tę drużynę do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. - Powinno to nastąpić w 2023 albo 2024 roku – zapowiedział komendant powiatowy PSP mł. bryg. Michał Majda. Prócz niego gośćmi strażaków z Moczydła byli m. in.: przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Świerczek, członek Zarządu Powiatu Rafał Pawlik, wójt Marek Szopa oraz naczelnik gminnego związku OSP Kazimierz Kamiński. Wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia na tle działki, którą Gmina postanowiła zakupić pod budowę nowej remizy gdyż stara nie przystoi oraz nie wystarcza tak wzorowej i awansującej drużynie ochotników.

OSP Moczydło     Do zdjęcia pod starą strażnicą stanął nowy zarząd jednostki w towarzystwie dwóch druhen wybranych do komisji rewizyjnej. Prezesem OSP w Moczydle został ponownie Szczepan Szafrański, naczelnikiem również ponownie Marcin Walczyński. Nie zmienili się także pozostali członkowie władz: Rafał Baran (skarbnik), Andrzej Banaś (sekretarz) i Paweł Gajda (gospodarz). Jak widać na tablicy z nazwą jednostki oraz datą jej powstania, będzie ona obchodziła w roku 2025 Jubileusz Stulecia. Uczestnicy zebrania nie wątpili, że wtedy spotkają się już w nowej remizie. Natomiast tę starą, faktycznie niezbyt pasującą do obecnych czasów i zadań, ożywiły podczas sobotniego spotkania panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Przygotowane przez nich dania gorące i zimne zamieniły tę wiejską, skromną salę w wykwintną restaurację.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.