GMINA KSIĄŻ WIELKI

K-okrWybNo

Po wprowadzeniu przez Kodeks Wyborczy zasady jednomandatowych okręgów do głosowania w wyborach samorządowych oraz zmienionych reguł w ich tworzeniu (zależy to obecnie wyłącznie od liczby mieszkańców danego sołectwa) - Rada Gminy podjęła uchwałę dostosowującą poprzedni podział do nowych wymogów prawa. Najważniejszą zmianą jest rozdzielenie Książa Wielkiego na dwa okręgi wyborcze oraz m. in. połączenie Cisia z Łazami, a nie jak poprzednio - z Cisią Wolą. Ta ostatnia będzie teraz głosowała wspólnie z Mianocicami.

 

 

Aktualny podział zaznaczono na mapie gminy. Jak widać, okręg nr 1 tworzy Antolka, okręg nr 2 - Książ Mały i Boczkowice, okręg nr 3 - Cisie i Łazy, okręg nr 4 - Częstoszowice i Wielka Wieś, okręg nr 5 - Giebułtów i Małoszów, okręg nr 6 - Głogowiany Stara Wieś i Konaszówka, okręg nr 7 - Krzeszówka i Książ Mały Kolonia, okręg nr 8 - Książ Wielki (centrum), okręg nr 9 - Książ Wielki, okręg nr 10 - Głogowiany Wrzosy i Rzędowice, okręg nr 11 - Cisia Wola i Mianocice, okręg nr 12 - Moczydło, okręg nr 13 - Tochołów, okręg nr 14 - Trzonów, okręg nr 15 – Zaryszyn.

 


Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.