GMINA KSIĄŻ WIELKI

     - Bywa, że dziennie szczepimy przeciwko covid-19 nawet 60 osób. Łącznie taki zastrzyk dostało już 1.469 pacjentów, w tym 59 (z racji ich niepełnosprawności) w domu. To ogromna praca jaką wykonuje dodatkowo zespół naszych pielęgniarek, koordynowany przez Anielę Żabicką – podkreślił kierownik Ośrodka w Książu Wielkim, lek. Andrzej Gumula podczas wspólnego posiedzenia komisji problemowych Rady Gminy, które odbyło się w miniony czwartek (20 maja). Poinformował też, iż dotąd w naszej Gminie przechorowały koronawirusa w domach 352 osoby, a 622 odbyły kwarantannę.

     Wójt Marek Szopa złożył Andrzejowi Gumule podziękowania za tak wzorowe, sprawne oraz ofiarne prowadzenie akcji szczepień. I zmieniając temat powiedział radnym o podjętym zamiarze przywrócenia praw miejskich dla Książa Wielkiego. Mógłby on znowu być miastem od stycznia 2023 roku o ile zgodzą się na to mieszkańcy nie tylko stolicy Gminy ale i wszystkich pozostałych naszych 21 sołectw. Dlatego już po żniwach odbędą się wiejskie zebrania konsultacyjne na ten temat, gdyż procedura jest długotrwała i należy ją rozpocząć bez zbędnej zwłoki.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.