GMINA KSIĄŻ WIELKI

Strażacy w Książu WielkimStrażacy w Książu Małym

     Obchodzone w normalnych czasach uroczyście i tłumnie Święto 3 Maja, tym razem w naszej Gminie było fetowane wprawdzie skromnie, ale i tak z większym rozmachem niż rok temu, kiedy pod trzema pomnikami kwiaty w imieniu Mieszkańców składali bez żadnej asysty: starosta Jacek Kobyłka, wójt Marek Szopa i przewodniczący RG Henryk Huma. Teraz zarówno w Książu Wielkim (zdjęcie z lewej strony), jak i w Książu Małym (zdjęcie z prawej) towarzyszyły im poczty sztandarowe strażaków oraz liczni druhowie z prezesem Zarządu Związku Powiatowego OSP RP Adamem Domagałą na czele. W obu kościołach odbyły się także msze w intencji strażaków oraz ich patrona św. Floriana.

Pod obeliskiem upamiętniającym stulecie odzyskania niepodległości     Pod kamieniem upamiętniającym stulecie odzyskania niepodległości oraz postać marszałka Józefa Piłsudskiego wieniec złożył wójt Marek Szopa, któremu towarzyszyli strażacy z Książa Wielkiego.

Pod pomnikiem na Rynku     Natomiast starosta Jacek Kobyłka, przewodniczący RG Henryk Huma oraz prezes Adam Domagała złożyli bukiety kwiatów pod obeliskiem upamiętniający ofiary II wojny światowej, stojącym na Rynku.

 

Pod figurą św. Floriana w Książu MałymSkładanie kwiatów w Książu Małym     Hołd patronowi strażaków pod zabytkową figurą św. Floriana z roku 1856 w Książu Małym oddali wszyscy. Najpierw wójt Marek Szopa i przewodniczący RG Henryk Huma, a następnie starosta Jacek Kobyłka i prezes Adam Domagała.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.