GMINA KSIĄŻ WIELKI

     - Wszystko dotąd było zawieszone, ale już pora wracać do życia i zacząć od przeprowadzenia zebrań sprawozdawczo-wyborczych – stwierdził wójt Marek Szopa, który jako prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych przewodniczył zebraniu przedstawicieli wszystkich naszych 10 drużyn OSP, które odbyło się w minioną środę (28 kwietnia). I dalej rozmawiano głównie o remontach remiz, wymianie sprzętu i wozów strażackich oraz o potrzebie włączenia do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego drugiej jednostki OSP obok drużyny z Książa Wielkiego. Wybór padł na druhów z Moczydła gdyż są najaktywniejsi i zdobywają najlepsze miejsca w zawodach sportowo-pożarniczych.

     Jak podkreślał Marek Szopa, nasza Gmina chętnie włączy się w zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom budowanej drogi szybkiego ruchu S7 (także z tego powodu wybór padł na leżące przy niej OSP Moczydło), lecz musi na to otrzymać odpowiednie fundusze państwowe. Dotąd bowiem OSP w Książu Wielkim dostawał z krajowego systemu zaledwie 1,8 tys. zł rocznie i trzeba do tego dopłacać z budżetu po 50 tys. zł. Ponadto wciąż odmawia się realizacji wniosku o zatrudnienie kierowców wozu bojowego na etacie.

Zebranie Zarządu Gminnego OSP     - Niestety ostatnimi laty w sprawy pożarnictwa wmieszali się politycy – oświadczył uczestniczący w spotkaniu Adam Domagała, prezes Zarządu Związku Powiatowego OSP RP w Miechowie (na zdjęciu stoi z prawej strony obok Wójta). I poinformował, że teraz ogranicza się środki na funkcjonowanie krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego gdyż za ich znaczną część fundowane są nowe wozy strażackie dla wyborców partii rządzącej. Czyli niekoniecznie tam gdzie są najbardziej potrzebne... Niemniej o doposażenie OSP w Moczydle (w tym budowę nowej remizy) - jeśli ma funkcjonować w systemie krajowym - trzeba walczyć podobnie jak i o odpowiednie fundusze na taką działalność.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.