GMINA KSIĄŻ WIELKI

Boczna część ulicy Chmielnej w Książu Wielkim     Ulica Chmielna w Książu Wielkim stanowi drogę gminną i ma boczne odnogi, które w przeciwieństwie do głównej, wyasfaltowanej, nie są utwardzone (na zdjęciu). Ich mieszkańcy starają się o to od lat i z radością przyjęli fakt, iż gruntowną modernizację wszystkich fragmentów tej ulicy wpisano do drugiego etapu planu rewitalizacji Książa Wielkiego. Niestety, po zakończeniu jego etapu pierwszego o terminie rozpoczęcia drugiego nic nie słychać. – Wciąż nie ogłoszono naboru do projektów umożliwiających realizację kolejnej części tego zadania z funduszy unijnych. Dlatego prace się nie zaczęły – wyjaśnia wójt Marek Szopa. Dodaje, że rozumie zaniepokojenie mieszkańców ulicy Chmielnej odwlekającą się inwestycją i ma w tej kwestii pewne plany.

     - Zamierzam wkrótce zwrócić się do Rady Gminy o zgodę na remont ulicy Chmielnej ze środków własnych. Trzeba bowiem pilnie poprawić stan jej nawierzchni w części głównej oraz wyasfaltować przy okazji brakujące fragmenty – zapowiada Marek Szopa.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.