GMINA KSIĄŻ WIELKI

Nowa jadalnia w ZS-P     Jak informowaliśmy, dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim Edyta Sychowska zabiega o uzyskanie z budżetu Gminy pieniędzy na konieczną modernizację systemu centralnego ogrzewania w starym gmachu. Ale jednocześnie sama pozyskuje z innych źródeł fundusze na wyposażenie placówki. Ostatnio za kwotę 100 tys. zł (dofinansowanie wyniosło 80 proc.) wyremontowano szkolną stołówkę oraz gruntownie wymieniono jej wyposażenie. Najmłodsi uczniowie mają teraz do dyspozycji drugą jadalnię z nowymi stolikami i krzesełkami (na zdjęciu), a personel kuchni wysokiej klasy urządzenia oraz meble z nierdzewnej blachy.

     Natomiast do pracowni: biologicznej, geograficznej, chemicznej i fizycznej zakupiono za łączną sumę 70 tys. zł pomoce naukowe. Tu dofinansowanie wyniosło 100 proc. Teraz dyrekcja ZS-P wystąpiła o uzyskanie oprogramowania edukacyjnego, które współpracuje z posiadanymi już tzw. aktywnymi tablicami, lecz wymaga instalacji odpowiednio wielkich monitorów. Jest duża szansa, że placówka w Książu Wielkim zdobędzie także to wyposażenie.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.