GMINA KSIĄŻ WIELKI

Szczepienia preparatem AstraZeneca     Od początku tygodnia, kiedy lawinowo przyspieszyła akcja szczepień preparatem firmy AstraZeneca, który uznano ostatecznie za absolutnie skuteczny i bezpieczny - codziennie w Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Książu Wielkim stawia się od 30 do 50 pacjentów chcących nabyć odporność na coraz groźniejszego wirusa covid-19. Jak informuje kierownik PZOZ lek. Andrzej Gumula, jest to prawdziwe wyzwanie dla personelu placówki. Stan zdrowia każdej (skierowanej tu według ustalonego harmonogramu) osoby musi najpierw ocenić lekarz. Dopiero po tej kwalifikacji, w gabinecie zabiegowym pielęgniarki aplikują domięśniowo w ramię uodporniający specyfik, wypełniając przy tym odpowiednią dokumentację. Cały ten skomplikowany proces przebiega dodatkowo przy zachowaniu surowego reżimu sanitarnego.

     Na szczepienie preparatem AstraZeneca docierają nie tylko mieszkańcy Gminy. Korzystając z możliwości rejestracji przez Internet, Ośrodek w Książu Wielkim – z racji szybkich, oferowanych terminów - wybierają także osoby z Proszowic, Krakowa, a nawet Katowic i okolicznych miast na Śląsku. Po zaszczepieniu, co jest zupełnie bezbolesne dzięki profesjonalizmowi naszych pielęgniarek, otrzymuje się pokazany na zdjęciu dokument z wypisanym na odwrocie nazwiskiem, datą i numerem serii otrzymanego leku oraz wyznaczonym terminem przyjęcia drugiej dawki.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.