GMINA KSIĄŻ WIELKI

Andrzej Gumula     Szczepienia uodporniające na koronawirusa będą realizowane także przez Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Książu Wielkim. Jego kierownik – lek. Andrzej Gumula, właśnie wydał zarządzenie powołujące cztery zespoły składające się z lekarza i uprawnionej do robienia zastrzyków pielęgniarki, aby ta ważna akcja przebiegła możliwie sprawnie przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich wymogów medycznych. Już przystąpiono do weryfikacji kartotek pacjentów zarejestrowanych w naszym Ośrodku, by przygotować adresy osób, które otrzymają szczepionkę w pierwszej kolejności, czyli seniorów 80+. Kiedy to nastąpi? – Oby jak najszybciej bo my jesteśmy gotowi. Czekamy teraz tylko na dostawę leku – odpowiada Andrzej Gumula.

Wizytacja PZOZ     Podczas wizytacji Ośrodka przez wójta Marka Szopę, który zapoznał się ze stanem przygotowania do przeprowadzenia akcji szczepień przeciwko kovid-19, padło jeszcze jedno ważne zapewnienie. Otóż personel medyczny placówki w Książu Wielkim został już zaszczepiony w miechowskim szpitalu. Po otrzymaniu drugiej dawki leku (co nastąpi w końcu stycznia) i nabyciu odporności na zakażenie, najprawdopodobniej już od 1 lutego Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Książu Wielkim zacznie funkcjonować normalnie, czyli tak jak przed epidemią.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.