GMINA KSIĄŻ WIELKI

Łącznik ul. Warszawskiej z ul. Podzamcze     Właśnie oddano do użytku po komisyjnym odbiorze technicznym, solidnie utwardzony i wyasfaltowany łącznik ulicy Warszawskiej z ulicą Podzamcze, prowadzący pomiędzy funkcjonującymi tu kilkoma firmami usługowymi. Tworzą one razem nowe centrum handlowe Książa Wielkiego, do którego dojeżdżało się dotychczas po wyboistej drodze, pełnej kałuż i błota. Na fotografii obok widać jak obecnie wygląda ten łącznik patrząc od strony ośrodka zdrowia. Za wykonane przez firmę MATEX w ciągu zaledwie trzech tygodni roboty drogowe, objęte czteroletnią gwarancją, Gmina zapłaciła 53,8 tys. zł brutto.

Łącznik ul. Warszawskiej z ul. Podzamcze     Łącznik liczy 160 m długości. Podbudowę jezdni stanowi zagęszczone kruszywo łamane, nawierzchnię - mieszanka asfaltowo-mineralna, a warstwę ścieralną asfalt o grubości 5 cm. Ułożono także krawężniki oraz usypano pobocza o półmetrowej szerokości. Wjazd od strony ulicy Warszawskiej prowadzi pomiędzy pawilonem handlowym a ośrodkiem zdrowia (zdjęcie). Dalej trasa biegnie – jak dawniej - zygzakiem omijając piekarnię. To bezpośrednie i wygodne skomunikowanie z ulicą Podzamcze ułatwi dotarcie nie tylko do działających tu placówek handlowych, lecz również przyśpieszy przejazd przez centrum Książa Wielkiego.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.