GMINA KSIĄŻ WIELKI

Świetlica w Giebułtowie     DGdy dzięki staraniom Koła Gospodyń Wiejskich w Giebułtowie pojawiła się  możliwość uzyskania dotacji ze Stowarzyszenia "Jaksa" na podjęcie modernizacji wiejskiej świetlicy, wójt Marek Szopa po konsultacji z radnymi wspomógł tę inicjatywę. Albowiem obiekt mieszczący się na piętrze miejscowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej, chociaż z zewnątrz i wewnątrz prezentuje się całkiem przyzwoicie, od poczatku nie posiada w ogóle ogrzewania. Stąd jego wykorzystanie w sezonie zimowym jest jak dotąd minimalne. Bo nawet jeśli nadmucha się ciepłego powietrza do jednej sali, to i tak w pozostałych pomieszczeniach panuje lodowata atmosfera.

Świetlica w Giebułtowie     Koszty zakupu pieca i założenia instalacji centralnego ogrzewania dwóch sal, zaplecza sanitarnego oraz kuchennego, wyceniono na ok. sto tys. zł. W tej kwocie mają się zmieścić również niezbędne naprawy. Okazało się bowiem m.in., iż w bocznej elewacji budynku ocieplonego styropianem, ptaki wydziobały liczne dziury grożące zawilgoceniem ścian.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.