GMINA KSIĄŻ WIELKI

Zdalna SzkołaZdalna Szkoła     Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książu Wielkim otrzymał 30 wysokiej klasy laptopów, a Szkoła Podstawowa w Antolce – 20. Tak właśnie rozdzielono 50 komputerów zakupionych ostatnio przez Gminę. Jak już informowaliśmy, pieniądze na ten cel (115 tys. zł) uzyskano z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”. Jeszcze dokładniej, był to wynik realizacji dwóch projektów grantowych: „Zdalna Szkoła” (na kwotę 60 tys. zł) oraz „Zdalna Szkoła +” (na kwotę 55 tys. zł).

Laptop Lenovo     Przenośne komputery firmy Lenovo mają ekrany o przekątnej 15,6 cala i zainstalowany program Word 10. Użyczono je szkołom, przekazując sprzęt do dyspozycji dyrektorów tych placówek. Jednocześnie nasza Gmina prowadzi starania o otrzymanie kolejnych funduszy z projektów „Zdalna Szkoła”. Zakupione dzięki temu laptopy z pewnością pomogą w prowadzeniu zdalnego nauczania przez Internet, co okazało się konieczne w warunkach narastającej epidemii koronawirusa.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.