GMINA KSIĄŻ WIELKI

 Droga w BoczkowicachDroga w Boczkowicach     Po niedawnym oddaniu do użytku gruntownie wyremontowanej drogi powiatowej prowadzącej w naszej Gminie przez Rzędowice i Mianocice do Książa Wielkiego, obecnie dobiegają końca prace przy modernizacji drogi powiatowej łączącej Książ Mały z Boczkowicami. Ta jeszcze niedawno mocno podziurawiona jezdnia zamienia się w równą jak stół „autostradę”. Przy okazji powstają wzdłuż niej nowe dojazdy na pola i do gospodarstw, a przede wszystkim rowy odwadniające. Przejazd przez Boczkowice będzie teraz nie gorszy jak już uregulowany i odnowiony przejazd przez Moczydło czy przez Krzeszówkę i Książ Mały.

 Obwodnica Książa Wielkiego - widok w stronę E7Obwodnica Książa Wielkiego - skrzyżowanie w Zygmuntowie        Trwają również roboty przy budowie obwodnicy Książa Wielkiego (od Zygmuntowa do trasy E7), stanowiącej także drogę powiatową. Inwestycja ta została wprawdzie w części wstrzymana z powodu konieczności przeprowadzenia badań archeologicznych na kilkuset metrach przed skrzyżowaniem z E7 (zdjęcie po prawej) gdzie odkryto ślady dawnej osady, ale nie przeszkodziło to w kontynuowaniu prac na pozostałym, znacznie dłuższym odcinku. Jak widać na drugim zdjęciu, skrzyżowanie tej obwodnicy w Zygmuntowie z drogą prowadzącą do Książa Małego (w lewo) i do Wielkiej Wsi (w prawo) jest już niemal gotowe. Po oddaniu obwodnicy do użytku, ciężkie samochody nie będą miały prawa wjeżdżać stąd do Wielkiej Wsi i dalej do Książa Wielkiego.

Obwodnica Książa Wielkiego     Biegnąca wzdłuż obwodnicy wąska nitka asfaltu pokrywa drogę serwisową, która będzie jednocześnie służyła rolnikom jako trasa dojazdu do pól.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.