GMINA KSIĄŻ WIELKI

Lek. Andrzej Gumula     Lekarz Andrzej Gumula, kierownik Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Książu Wielkim udostępnił dla zapisanych tu pacjentów, czyli naszych mieszkańców, swój telefon komórkowy. Na jego numer: 502-738-489 można dzwonić w ważnych, bądź wymagających wyjaśnienia sprawach, przez całą dobę. Natomiast normalne sprawy typu: rejestracja do lekarza, pytania o recepty, skierowanie do specjalisty czy zwolnienia – załatwiamy telefonując na numer Ośrodka: 41-383-80-17 w godzinach pracy.

Wójt Marek Szopa i lek. Andrzej Gumula     - Naszych pacjentów dobrze znamy, zatem większość porad udziela się im przez telefon. Niemniej średnio po kilka osób dziennie przyjmujemy osobiście. Są to jednak przypadki wyjątkowe i dlatego stanowczo doradzam naszym mieszkańcom, by bez bardzo ważnych powodów, dla swojego i naszego bezpieczeństwa, zamiast od razu przychodzić do Ośrodka Zdrowia, najpierw do niego zatelefonowali – Andrzej Gumula poinformował wójta Marka Szopę o zasadach funkcjonowania PZOZ w warunkach narastającej epidemii koronawirusa.

     Jak się okazuje, także tutaj, podobnie jak w Urzędzie Gminy, praca odbywa się głównie zdalnie. Nie ma problemów z wystawianiem recept gdyż po konsultacji z lekarzem pacjenci otrzymują zaraz telefonicznie czterocyfrowy numer e-recepty, którą mogą zrealizować w każdej aptece. Wystarczy podać przy okienku ten kod oraz numer PESEL. Podobnie poprzez Internet wysyła się do ZUS-u lub KRUS-u oraz zakładu pracy zwolnienia lekarskie. Przy czym dokument jaki otrzymuje pracodawca nie zawiera kodu choroby. Zgłosić się do Ośrodka trzeba jedynie (niekoniecznie osobiście) po odebranie skierowania do lekarza specjalisty.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.