GMINA KSIĄŻ WIELKI

Laptopy dla szkół     50 wysokiej klasy laptopów, czyli przenośnych komputerów firmy Lenovo o łącznej wartości 115 tys. zł, zafundowała naszym uczniom Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”. Mówiąc w skrócie, był to wynik realizacji przez Gminę Książ Wielki dwóch projektów grantowych: „Zdalna Szkoła” (na kwotę 60 tys. zł) oraz  „Zdalna Szkoła +” (na kwotę 55 tys. zł). 

Laptopy dla szkół     Dofinansowanie uzyskane poprzez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną pokryło w całości zakup sprzętu komputerowego do nauki zdalnej. 50 laptopów Lenovo ma ekrany o przekątnej 15,6 cala i zainstalowany program Word 10. Są własnością Gminy i będą użyczane naszym szkołom samorządowym. W pierwszym rzędzie tam, gdzie w warunkach epidemii koronawirusa zajdzie potrzeba prowadzenia nauki w domu poprzez Internet.

Red.

 

 

 

Laptopy dla szkół

Laptopy dla szkół

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logo zdalna

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.