GMINA KSIĄŻ WIELKI

Otwarcie drogi w Mianocicach     - Zarówno ja, jak i nasi radni, wspólnie uważamy, że drogi powiatowe stanowią prawdziwy układ nerwowy Gminy Książ Wielki. Po nich bowiem głównie przemieszczamy się w codziennym życiu, załatwiając wszelkie sprawy. Ich dobry stan jest zatem niezbędny – powiedział wójt Marek Szopa podczas otwarcia gruntownie wyremontowanej drogi powiatowej nr 1193K prowadzącej z Książa Wielkiego przez Mianocice i Rzędowice do Przybysławic w gminie Kozłów. Na uroczystość przybył z Warszawy minister infrastruktury Andrzej Adamczyk (na zdjęciu pierwszy z prawej). Przy nim stoją kolejno: starosta Jacek Kobyłka, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Miechowie Roman Suchoń oraz przewodniczący rady powiatu Krzysztof Świerczek.

Otwarcie drogi w Mianocicach     Jak dalej w swoim wystąpieniu stwierdził Wójt, każdego roku remontuje się u nas przynajmniej jedną drogę powiatową, gdyż Gmina Książ Wielki jest do tego odpowiednio przygotowana. Posiada bowiem wymaganą do takiego zadania dokumentację oraz zagwarantowane fundusze na współfinansowanie inwestycji. Z kolei starosta Jacek Kobyłka i przewodniczący RP Krzysztof Świerczek mówili o dobrej współpracy powiatu z naszym samorządem w zakresie przebudowy dróg lokalnych.

Otwarcie drogi w Mianocicach     Minister Andrzej Adamczyk nazwał drogi lokalne, remontowane z funduszu dróg samorządowych – drogami codziennymi. I podkreślił, że te polskie drogi codzienne, skoro są ważniejsze dla mieszkańców małych miejscowości niż autostrady czy obwodnice wielkich miast, muszą być przede wszystkim bezpieczne. Ostatnim mówcą był sołtys Mianocic Ireneusz Szuba. Oświadczył, że coraz piękniejsza jego wieś, mająca najładniejszą w Gminie świetlicę, potrzebowała jeszcze odpowiednio pięknej drogi, która przy niej prowadzi. I teraz tak się stało.

Otwarcie drogi w Mianocicach     Mimo pośpiechu Ministra, na którego już czekano w Krakowie, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mianocicach skusiły Andrzeja Adamczyka smakowitym zapachem przepysznych gołąbków, podanych w sposób klasyczny czyli w pomidorowym sosie.

Otwarcie drogi w Mianocicach     Po degustacji gołąbków Minister dał się skusić po raz wtóry. Tym razem jako gość honorowy dostąpił zaszczytu pokrojenia okolicznościowego tortu co uczynił, trzeba przyznać, z wprawą i elegancją. Sam tort jak widać na fotografii był istnym dziełem sztuki zarówno pod względem estetycznym jak i kulinarnym. Dosłownie rozpływał się w ustach.

Otwarcie drogi w Mianocicach     A oto ekipa, która przygotowała poczęstunek po uroczystym otwarciu drogi w Mianocicach. Zrobiły to wszystkie bez wyjątku widoczne na tym zdjęciu panie. Natomiast widoczni tu trzej panowie pod krawatem, to Wójt, Starosta i Sołtys, którzy częstowali słowem.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.