GMINA KSIĄŻ WIELKI

Powszechny Spis Rolny     Pracownicy Wojewódzkiego Biura Spisowego w Krakowie dokładają wszelkich starań, aby w spisie rolnym PSR 2020, który rozpoczyna się już 1 września, wzięli udział wszyscy rolnicy z województwa małopolskiego. I jak zapewnia  rzecznik prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, rolnicy nie będą pytani o majątek gdyż podmiotem spisu jest gospodarstwo rolne i procentowa ilość, a nie wartość, jego elementów składowych. Jednym słowem to, jaką część dochodów gospodarstwa stanowią wpływy z działalności rolniczej, a jaką z pozarolniczej, pracy czy emerytury. Ponadto nikt nie będzie musiał się tłumaczyć z tego, co sprzedaje, a tylko poda czy w ogóle zajmuje się sprzedażą. Dane jak PESEL czy adres potrzebne są do identyfikacji uczestnika badania, a numer telefonu oraz adres mailowy służą wyłącznie do kontaktu.

Powszechny Spis Rolny     Tymczasem warto przypomnieć, że według poprzedniego spisu (w roku 2010) gospodarstwa powyżej 10 ha obejmowały 21,3 proc. użytków rolnych w Gminie Książ Wielki, gospodarstwa o powierzchni od 5 do 10 ha – 27,7 proc., gospodarstwa o powierzchni od 1 do 5 ha – 34 proc, a gospodarstwa o powierzchni do 1 ha – 16,2 proc. W strukturze zasiewów w roku 2010 dominowały zboża podstawowe z odmianami zajmując 81,1 proc. upraw. Ziemniaki zajmowały 4,1 proc., a rzepak i rzepik zaledwie 2,4 proc. Rolnicy z naszej Gminy posiadali wtedy1.153 ciągniki i 85 kombajnów zbożowych.

 

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.