GMINA KSIĄŻ WIELKI

     Rada Gminy Książ Wielki jednogłośnie przyjęła na ostatniej sesji (29 lipca) wysunięte przez wójta Marka Szopę propozycje zmian w tegorocznym budżecie. Okazało się bowiem, że w wyniku umorzenia w oświacie opłat ZUS za marzec (z powodu epidemii koronawirusa) oraz dzięki uzyskaniu zewnętrznego dofinansowania na zakup sprzętu do nowej siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rzędowicach – pozostaje ok. 350 tys. zł, które można wydać na najpilniejsze zadania inwestycyjne. Jest ich sześć.

     Za główne zadanie Marek Szopa uznał wykonanie w Książu Wielkim drogi przez Gminną Spółdzielnię, czyli tak oczekiwanego przez mieszkańców łącznika ulicy Warszawskiej z ulicą Podzamcze, który obecnie stanowi istną „drogę przez mękę”. Na miejscu drugim i trzecim znalazło się przygotowanie dwóch dokumentacji technicznych: adaptacji byłej Szkoły Podstawowej w Moczydle na mieszkania komunalne oraz przebudowy Synagogi na Dom Kultury. Ten drugi dokument jest konieczny aby móc ruiny tego obiektu wreszcie rozebrać.

     Ponadto wyremontuje się jedno mieszkanie komunalne w Książu Wielkim, a w nowej siedzibie WTZ zostaną wykonane drzwi p/poż. oraz tzw. klapa oddymiająca. Wreszcie będzie kontynuowany remont remizy OSP w Łazach. Natomiast strażacy z Książa Małego i z Moczydła otrzymają po blaszanym garażu na zaparkowanie swoich pojazdów.

     Jak zaznaczył Wójt, pod koniec roku najprawdopodobniej będą konieczne kolejne korekty w budżecie. Starosta uzyskał bowiem dofinansowanie do gruntownej przebudowy drogi powiatowej Boczkowice – Książ Mały. Udział naszej Gminy w tej bardzo potrzebnej inwestycji szacuje się na ok. 700 tys. zł.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.