GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wieniec dożynkowy, jaki wykonały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mianocicach, składa się głównie z tego, co ludziom dała natura: kwiatów, owoców, jagód i kłosów. A mimo to, a może właśnie dlatego, komisja konkursowa uznała, iż jest najpiękniejszy. I godzien reprezentowania gminy Książ Wielki na Dożynkach Powiatowych w Racławicach.

 

 

K-Mian-KGW

- Po naradach postanowiłyśmy nasze dzieło uwieńczyć jedynie małym bochenkiem chleba z krzyżykiem oraz dwoma szarfami w kolorze biało-czerwonym. Bo naszym zdaniem, w oczy powinny się rzucać przede wszystkim kłosy zebranych w tym roku zbóż, no i to czerwone serce, symbolizujące ukochanie rodzinnej roli - tłumaczy Krystyna Persona, prezeska KGW w Mianocicach.

Panie, które pracowały przy tym wieńcu dożynkowym, ustawiły się przy swoim dziele, dumne ze zwycięstwa w gminnym konkursie i dwóch tysięcy zł nagrody. Są to kolejno (najpierw z lewej strony): Ewa Gacek, Ilona Wasik, Bożena Dudzicz, Renata Wasik i Małgorzata Sych. A po stronie prawej są: Grażyna Marzec, Małgorzata Rajca, Krystyna Persona oraz Zdzisława Musiał.

 

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.