GMINA KSIĄŻ WIELKI

Impreza KGW w MoczydleImpreza KGW w Moczydle     Powstałe dzięki inicjatywie strażaków Koło Gospodyń Wiejskich „Lepsze Moczydło” zorganizowało 30 listopada pierwszą imprezę dla mieszkańców swojego sołectwa. Były to „Andrzejkowe czary-mary”, czyli tradycyjna biesiada przy stołach zastawionych potrawami własnego wyrobu. Nie zabrakło wróżb, tańców i ciekawych rozmów, bo nic tak ludzi nie łączy, jak dobra zabawa. A bawili się wszyscy! Najmłodsi goście mieli mniej niż rok, a najstarsi dobiegali siedemdziesiątki.

Impreza KGW w Moczydle     Spotkanie odbyło się dzięki druhom OSP Moczydło, której dowództwo działa równolegle także w KGW. Strażacy nie tylko udostępnili remizę, ale i zadbali o ciepło, miły nastrój, muzykę oraz bezpieczeństwo (p/poż., oczywiście!). Zatem wbrew temu, co mówią jaskółki, w Moczydle spółki są bardzo cenne i dobrze rokują. Miejscowe OSP i KGW tworzą tandem, który może zajechać daleko. Kolejne wiejskie spotkanie (teraz dla najmłodszych ze św. Mikołajem) wyznaczono już na 7 grudnia. Po nim odbędzie się konkurs świątecznych potraw regionalnych. Widać więc, że Moczydło nadrabia stracony czas.

(LM)

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.