GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wreszcie stanie się to, co od dawna było niemożliwe. Mianowicie, popłynie gaz w wykonanej 12 lat temu sieci w części Książa Wielkiego. Jednocześnie Zakład Gazowniczy w Krakowie, odkupując tę sieć od gminy za 164.670,38 zł, przystąpi do jej rozbudowy na własny koszt.

 

Wszystko dzięki zmianie operatora sieci gazowej z Kielc na Kraków oraz podjętej na ostatniej sesji uchwale Rady Gminy w Książu Wielkim, upoważniającej wójta Marka Szopę i skarbnika Teresę Kmerę do podpisania umowy sprzedaży sieci gazowej w Książu Wielkim - Krakowskiemu Oddziałowi Karpackiej Spółki Gazownictwa z siedzibą w Tarnowie. Reprezentował go Paweł Jórasz, kierownik działu rozwoju Spółki.

 

Jak podkreśla wójt Marek Szopa, gmina nie tylko odzyskała pieniądze wydane przed laty na budowę sieci gazowniczej, ale przede wszystkim zapewniła mieszkańcom możliwość korzystania z gazu. W pierwszej kolejności zostanie do niej podłączony gmach nowego przedszkola oraz Dom Nauczyciela w Książu Wielkim, którego wspólnota mieszkańców zabiegała o to szczególnie aktywnie.

 

Red

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.