GMINA KSIĄŻ WIELKI

zawody 2012W tegorocznych, Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych bezkonkurencyjni byli druhowie z OSP w Trzonowie, gdyż ich drużyna seniorów oraz drużyna młodzików (chłopcy z MDP) - zdobyły pierwsze miejsca.

 

Dyplomy wręczał, ubrany w strażacki mundur wójt Marek Szopa, komendant gminny OSP, a także komendant zawodów, kapitan pożarnictwa Tadeusz Szuma. Drugie miejsce wywalczyli druhowie z OSP w Książu Małym, a trzecie - druhowie z Łazów.

 

Warto przypomnieć, iż drużyna OSP w Łazach plasuje się na trzecim miejscu w gminnych zawodach już po raz trzeci (podobnie było w roku 2010 i 2011). Identycznie jest z drużyną OSP w Książu Małym, która po raz trzeci wywalczyła sobie miejsce drugie. OSP z Trzonowa zajęła pierwsze miejsce po raz drugi (zwyciężyła także rok temu). Natomiast dwa lata temu pierwsze miejsce zdobyła OSP w Krzeszówce. Gospodarze zawodów - OSP w Książu Wielkim ostatnimi trzema laty plasowali się poza pierwszą trójką. Ale jak zwykle dobrze przygotowali imprezę oraz zorganizowali bufet prowadzony przez SKS Jastrzębiec.

 

Wśród drużyn młodzieżowych znakomite wyniki osiągnęły dziewczęta z OSP Giebułtów, uzyskując lepsze czasy od swoich kolegów z MDP w Trzonowie. Niemniej dziewczęta i chłopcy są klasyfikowani oddzielnie.

 

Do zawodów stanęli po raz pierwszy od kilku lat strażacy z OSP w Głogowianach - Starej Wsi. Wreszcie udało im się odmłodzić drużynę. Teraz muszą jeszcze zaopatrzyć się w mundury nowego kroju, gdyż występowali jako jedyni w wycofanych już uniformach typu wojskowego. Niemiła przygoda spotkała natomiast zawodników z OSP w Moczydle, bo zgasła im motopompa, wypożyczona z OSP w Książu Wielkim (swoją mają w naprawie).

 

Red

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.