GMINA KSIĄŻ WIELKI

 Plakat1_m

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym, jakie zostaną rozegrane w powiecie jędrzejowskim od 20 do 24 czerwca, częściowo obejmą również teren naszej gminy. W sobotę i w niedzielę, kolarze będą bowiem kilkakrotnie przejeżdżać przez Zaryszyn. Wieś tylko na tym zyska, bo już poprawiono tam drogę od strony Nawarzyc (gmina Wodzisław).

 

Organizatorzy mistrzostw wytyczyli jedną z rund (jej nazwa to "N") właśnie na liczącej 23,3 km trasie: Nawarzyce - Zaryszyn - Lubcza - Nawarzyce. W sobotę, między godziną 15 a 16, pokonają ją trzykrotnie zawodnicy startujący w kategorii "Orlik U23" (wiek 20-23 lata). Natomiast w niedzielę, między godziną 12 a 14, pętlą tą pojadą aż sześciokrotnie zawodnicy kategorii "Elita mężczyzn".

 

Jak podkreślają organizatorzy, jednym z ważnych celów tych mistrzostw, oprócz promocji powiatu jędrzejowskiego (a przy okazji także gminny Książ Wielki) - jest "wyłonienie reprezentacji Kadry Polski w kolarstwie szosowym na Igrzyska Olimpijskie w Londynie".

 

Red

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.