GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wydarzenia

Sala posiedzeń UG     Parterowa budowla na szkicu to sala obrad jaka wkrótce powstanie przy pozbawionej dotąd takiego pomieszczenia siedzibie Urzędu Gminy. Usytuowano ją do niej prostopadle na podwórzu od strony Ośrodka Zdrowia. Będzie to zgrabnie wyglądający oraz wewnątrz wielofunkcyjny obiekt, służący radnym, urzędnikom oraz mieszkańcom gdyż przystosuje się go również na imprezy kulturalno-oświatowe. Szacunkową wartość tego zadania określono w dokumentach przetargowych na 1,38 mln zł. Od wykonawców wpłynęły trzy oferty, opiewające kolejno na: 1,46 mln zł, 1,36 mln zł oraz 1,28 mln zł. Zgodnie z regułami, zwycięzcą przetargu (po jego uprawomocnieniu się) ma szansę zostać oferent najtańszy (firma spod Starego Sącza).

Czytaj więcej...

Przepust w Książu Małym     Już przejezdne jest główne skrzyżowanie pod kościołem w Książu Małym. Przebudowywano je przy okazji modernizacji drogi powiatowej prowadzącej od Moczydła przez Krzeszówkę i Książ Mały do Książa Wielkiego (nasza Gmina współfinansuje tę inwestycję). Dodatkowym zadaniem był tu nowy przepust pod szosą, mogący pomieścić wody spływające wartkim strumieniem od strony Moczydła po każdym większym deszczu. Jeszcze nie utwardzono nawierzchni przepustu gdyż musi się na nim uleżeć warstwa tłucznia. Niemniej rolnicy i kierowcy aut osobowych mogą już od kilku dni bez przeszkód i kłopotliwych objazdów przejeżdżać w każdym kierunku przez wieś, oczywiście z zachowaniem należytej ostrożności.

Czytaj więcej...

Paczki żywnościowe z UE     Trzecia dostawa żywności w ramach unijnego programu pomocy dotarła do nas w niełatwym, chociaż jednocześnie najlepszym możliwym czasie. Otrzymają ją bowiem głównie osoby starsze i samotne, które dzięki temu nie będą musiały wychodzić z domów i narażać się na zakażenie koronawirusem. Całą akcję finansowaną przez UE, a prowadzoną przez Caritas, koordynuje podobnie jak w przypadku wcześniejszych dostaw - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wyliczono, że wszystkich darów wystarczy na sporządzenie prawie tysiąca paczek, ważących po 25 kg. Do tej wielkiej i ważnej pracy włączyły się również panie z Warsztatów Terapii Zajęciowej. A dźwiganiem oraz rozwożeniem plastikowych worków z jedzeniem zajmują się panowie z UG.

Czytaj więcej...

Inwestycja w Rzędowicach

     Opuszczony od lat i częściowo zrujnowany budynek szkoły w Rzędowicach zamienia się w pałac wcale nie gorszy od stojącego nieopodal dworu rodu Zdziechowskich, w którym obecnie mieszczą się nasze Warsztaty Terapii Zajęciowej. Wkrótce przeniosą się tutaj, a w drugiej części obszernych pomieszczeń powstanie Dzienny Dom Seniora. Postęp robót, trwających mimo zagrożenia koronawirusem, wizytowała komisja z wójtem Markiem Szopą na czele.

Czytaj więcej...

Ograniczenia w pracy UG     W trosce o  bezpieczeństwo zdrowotne, apelujemy o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny oraz zasad higieny (numer bezpłatnej infolinii NFZ: 800-190-590). By zapobiegać epidemii zalecamy Mieszkańcom naszej Gminy, aby ograniczać wizyty w urzędach i instytucjach użyteczności publicznej. Jeśli sprawy nie są pilne lepiej odłożyć je na inny, bardziej dogodny moment.

Czytaj więcej...

Sesja Rady Gminy     Z tej racji, że sesja Rady Gminy odbyła się w Dzień Sołtysa przypadający właśnie 11 marca, przewodniczący RG Henryk Huma złożył wszystkim 22 naszym sołtysom najlepsze życzenia. Dołączył się do nich wójt Marek Szopa odczytując list od Prezydenta RP (na zdjęciu), a następnie przekazując każdemu upominki w postaci długopisu, kalkulatora oraz wielkiej czekolady na wzmocnienie. W części merytorycznej podjęto sześć uchwał, w tym jako pierwszą tę najważniejszą o zmianach w budżecie na rok 2020. Już informowaliśmy, że kosztem rezygnacji z dwóch tegorocznych zadań inwestycyjnych oraz organizacji dożynek (co daje łącznie ok. 400 tys. zł), miesięczna opłata za śmieci wyniesie dla mieszkańców 20 zł, a nie 28 zł jak wynika z rachunków.

Czytaj więcej...

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.