GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wydarzenia

Częstoszowice     Tłum osób przywitał na drodze prowadzącej przez stawy od Książa Wielkiego do Częstoszowic, przybyłą we wtorek (23 kwietnia) z Krakowa komisję Krajowego Ośrodka Wspierania Rolnictwa, który zarządza tymi zbiornikami w imieniu Skarbu Państwa. Mieszkańcy naszej Gminy, czyli suweren, wypowiedzieli się jednoznacznie: ta droga biegnąca przez groblę ma służyć przede wszystkim ludziom, a dopiero potem gospodarstwu rybackiemu bo właśnie ludzie są ważniejsi od ryb. Zresztą jedno nie przeszkadza drugiemu i z całą pewnością komercyjny interes administratora stawów można pogodzić z możliwością przejazdu po drodze używanej od wieków.

Czytaj więcej...

Edyta Sychowska     Edyta Sychowska, pełniąca dotąd obowiązki dyrektorki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim, jako jedyna kandydatka stanęła do konkursu na obsadę kierownika tej placówki. Po jej przesłuchaniu trwającym ponad dwie godziny, piętnastoosobowa komisja w tajnym głosowaniu jednomyślnie opowiedziała się na tak. Co oznacza, że z momentem podpisania nominacji przez wójta Marka Szopę, Edyta Sychowska będzie dyrektorką ZS-P przez najbliższą pięcioletnią kadencję.

Czytaj więcej...

Siedziba OPS w Książu Wielkim     W roku 2018 wydatki na pomoc społeczną w Gminie Książ Wielki wyniosły 5,8 mln zł, z czego 700 tys. zł wpłaciliśmy z własnego budżetu, a resztę sfinansowało państwo. I przykładowo, uprawnionych do otrzymywania świadczeń wychowawczych (500+) jest 327 rodzin. Z tego tytułu otrzymały one w ubiegłym roku łącznie 3,13 mln zł. Natomiast Gmina ze swoich funduszy musiała wydać aż 352 tys. zł na dopłaty do pobytu 17 naszych mieszkańców w Domach Pomocy Społecznej. Z tym, że tam gdzie to możliwe dąży się do włączenia w te koszty rodzin podopiecznych, które zgodnie z zawartymi umowami zapłaciły w sumie 52,3 tys. zł.

Czytaj więcej...

"Bezpieczny tydzień" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym     „Bezpieczny tydzień”, jaki w marcu zorganizowano w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Książu Wielkim wprawdzie już dawno minął, ale pozostał nie tylko we wspomnieniach uczniów. Jego główne przesłanie: „Takie jest życie, lecz pamiętajmy, że życie jest takie, jakie sami sobie zbudujemy” – utrwaliło się w całej szkolnej społeczności. Trafiło bowiem do każdego dzięki wielu płaszczyznom i formom, które tę ważną treść uczyniły na tyle zrozumiałą, że przyjętą przez dzieci i młodzież jako własną.

Czytaj więcej...

Marek Szopa i Adam Jarubas     Gmina Książ Wielki, leżąca na granicy Małopolski i Regionu Świętokrzyskiego, współpracuje z wieloma instytucjami mającymi siedziby w Kielcach, nie wspominając już o sąsiednich samorządach. Wszak budując drogi w sołectwie Moczydło współdziałamy z Wodzisławiem, a budując je w sołectwie Zaryszyn ustalamy te przedsięwzięcia również z Działoszycami. W nawiązywaniu tak ścisłej współpracy bardzo pomagał w ostatnich latach Adam Jarubas, pełniący przez trzy poprzednie kadencje funkcję Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. I teraz już jako wiceprezes PSL, pragnąc podtrzymać dobre związki z Książem Wielkim, odwiedził w piątek (12 kwietnia) wójta Marka Szopę zatrzymując się u nas w drodze do Krakowa.

Czytaj więcej...

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się