GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wydarzenia

Nowa szkoła w Rzędowicach     W przetargu na przebudowę obu opuszczonych obiektów szkolnych w Rzędowicach: nowego (zdjęcie) na siedzibę Warsztatów Terapii Zajęciowej, a starego na Dzienny Dom Seniora – wystartował tylko jeden oferent – firma „Maja” Krzysztofa Goli. Złożył on propozycję wykonania całości prac za 3.483.180 zł. To o 174 tys. zł więcej niż kwota określona w kosztorysie. Zatem najprawdopodobniej zdobędzie także to zamówienie bo przypomnijmy, iż miesiąc temu wygrał przetarg na budowę świetlicy w Mianocicach, podejmując się tego zadania za wynagrodzenie wynoszące 1,43 mln zł.

Czytaj więcej...

Droga Konaszówka - Rzędowice     Aby Gmina wybudowała drogę dojazdową do pól, prowadzącą też często do porozrzucanych wśród nich gospodarstw, najpierw potrzebna jest zgoda wszystkich właścicieli. Bo zazwyczaj co innego pokazują mapy, a co innego biegnące w terenie koleiny, więc konieczne są korekty dokumentacji ewidencji gruntów. Potem radni muszą uchwalić w budżecie odpowiednie środki na taką inwestycję. Z reguły kosztowną gdyż chodzi tu o setki tysięcy złotych, dlatego w jednym roku stać nas na budowę jednej drogi. Obecnie utwardzi się i pokryje asfaltem liczący 750 m odcinek z Konaszówki do ul. Łużyckiej w Rzędowicach (na zdjęciu). Będzie miał 3,5 m szerokości i pobocza liczące 75 cm. Jego wykonanie ma kosztować ok. 200 tys. zł.

Czytaj więcej...

Zebranie wiejskie w Książu Małym     Podczas kolejnych trzech zebrań wiejskich w minioną sobotę i niedzielę, mieszkańcy Boczkowic, Książa Małego i Wielkiej Wsi zgodnie uznali, iż dotychczasowi sołtysi powinni ich reprezentować także w nowej kadencji. W Książu Małym gospodarzem wsi pozostaje Marian Przeździk, na którego zagłosowali wszyscy obecni na zebraniu (zdjęcie). Także jednogłośne poparcie uzyskało dwoje członków rady sołeckiej: Mirosław Michta i Wiesława Szwaczka. W dyskusji poruszono sprawę likwidacji tutejszej filii ośrodka zdrowia oraz porośniętych chwastami chodników wzdłuż drogi powiatowej. Jak wyjaśnił wójt Marek Szopa, o likwidacji filii ośrodka zadecydowała Rada Gminy na wniosek jego kierownika. Natomiast chodniki powinien uporządkować Zarząd Dróg Powiatowych i sami mieszkańcy.

Czytaj więcej...

Walentynkowy wieczór seniora     Już same dekoracje sali gdzie odbyło się ostatnie spotkanie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” w Książu Wielkim, jednoznacznie kojarzyły się czerwienią baloników i papierowych serc – ze Świętem Zakochanych. Zakochanych w każdym wieku gdyż miłość nie zna granic, co głosi refren znanej piosenki „Każdemu wolno kochać”: „Życie jest piękne gdy żyć się umie./ Gdy jedno serce drugie rozumie./ Gdy można kochać jawnie nie skrycie./ I być kochanym przez całe życie.” Właśnie jej wspólnym odśpiewaniem rozpoczęto Wieczór Walentynkowy.

Czytaj więcej...

Zebranie wiejskie w Trzonowie     W miniony weekend odbyły się trzy zebrania wiejskie połączone z wyborem sołtysów: w Antolce, Mianocicach i Trzonowie. To ostatnie zebranie (na zdjęciu) pobiło rekordy frekwencji. Do wyremontowanej świetlicy w Trzonowie przyszło bowiem aż 72 mieszkańców ze 181 uprawnionych tam do głosowania. Od razu zgłoszono Renatę Szymczyk jako kandydatkę na sołtysa. Dotychczasowa sołtyska Zofia Madejska z kandydowania zrezygnowała, więc wójt Marek Szopa oraz mieszkańcy podziękowali jej za wieloletnie pełnienie funkcji gospodarza wsi. W tajnych wyborach Renata Szymczyk otrzymała 71 głosów i została nową sołtyską Trzonowa. Do rady sołeckiej weszli: Jan Gąsiorek, Barbara Nowak i Andrzej Szmer.

Czytaj więcej...

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się