GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wydarzenia

Czytaj więcej...Czytaj więcej...     Dziesięć wielkich ciężarówek, na każdej po 25 ton kamienia, pojechało na polne drogi naszej Gminy utwardzając rolnikom kolejne dojazdy do upraw. Na zamieszczonych obok zdjęciach widać jak znający się na takiej pracy kierowca potrafi równo rozrzucić zsuwający się ze skrzyni ładunkowej kamień. Tak było na przykład w sołectwie Zaryszyn gdzie utwardzono drogę do pól zwaną „Na Modrzeje”.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...     Zwycięzcą Małopolskich Impresji Poetyckich Osób Niepełnosprawnych, jakie 12 kwietnia odbyły się po raz szósty w wolbromskim Domu Kultury, został Grzegorz Stachowicz z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rzędowicach. Przygotowywany przez Iwonę Domagałę, instruktora pracowni humanistycznej WTZ, recytował wiersz Czesława Miłosza pt. „W mojej Ojczyźnie”. (Oboje na zdjęciu).

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...     Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Książu Wielkim informuje, że w dniach 17, 18, 19, 20 kwietnia, w godzinach 8.00-14.00 będzie prowadził dystrybucję paczek żywnościowych w ramach POPŻ (Podprogram 2017) dla osób najbardziej potrzebujących z terenu Gminy Książ Wielki. Miejsce wydawania: Mianocice 8, obok Domu  Pomocy Społecznej. Artykuły te będą wydane przez pracowników GOPS dla osób, które złożyły skierowania.
„Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym”.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...     Jak każdej wiosny, także i tej, maszyny zwane remonterami będą niebawem łatały podziurawiony asfalt na najbardziej sfatygowanych po zimie odcinkach dróg gminnych. Ich niedawny objazd pozwolił ocenić szkody oraz wytypować fragmenty potrzebujące natychmiastowej naprawy. To między innymi szosa biegnąca za Szkołą Podstawową w Książu Małym i prowadząca do Książa Małego – Kolonii (zdjęcie).

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...   Na 12 kwietnia (czwartek) wyznaczono termin spotkania dla mieszkańców naszej Gminy zainteresowanych sprawami budowy trasy szybkiego ruchu S7, a zwłaszcza związanymi z tym wywłaszczeniami gruntów i nieruchomości. Problemy te dotyczą przede wszystkim sołectwa Moczydło, Krzeszówka i Tochołów, ale spotkanie z przedstawicielami krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest otwarte dla wszystkich. Rozpocznie się o godz. 17. w remizie OSP w Książu Wielkim.

Czytaj więcej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem