GMINA KSIĄŻ WIELKI

Remonty dróg gminnych     Nasze drogi gminne liczą prawie 78 km, z czego 54 km (69,2 proc.) posiada nawierzchnię bitumiczną. By zachować ich dobry stan, każdego roku wykonuje się remonty cząstkowe ubytków lub zniszczeń. Robi to maszyna zwana remonterem, która wyrównuje nawierzchnię wypełniając luki w szosie gorącą mieszanką emulsyjno-grysową. W ten sposób w czerwcu i lipcu poddano naprawie kilkanaście odcinków dróg gminnych, zużywając ogółem 50 ton mieszanki asfaltowej, co kosztowało około 40 tys. zł. Na zdjęciu widać drogę Cisie – Łazy po naprawie. Podobne prace przeprowadzono na drogach: Krzeszówka – Zaryszyn – Trzonówek, Wielka Wieś – Książ Wielki, Rzędowice – Pokusa, Mała Strona, Cisia Wola, Giebułtów, Głogowiany-Wrzosy, Książ Mały.

Remonty dróg gminnych     Jak informuje Sławomir Sendek, inspektor UG do spraw budowy i utrzymania dróg, w naszej Gminie nie czeka się aż w asfalcie na szosie powstaną dziury, tylko odpowiednio wcześniej naprawiane są pęknięcia pojawiające się w nawierzchni podczas eksploatacji. Każdego roku fragmenty dróg do naprawy remonterem typuje specjalna komisja dokonująca przeglądu dróg gminnych. Ta metoda postępowania sprawdziła się, bo nie tylko gwarantuje zachowanie odpowiedniego ich stanu, ale też jest korzystna pod względem ekonomicznym.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.