GMINA KSIĄŻ WIELKI

Trzonów, droga dojazdowa do pól     Każdego roku utwardza się w naszej Gminie przynajmniej jedną drogę dojazdową do pól. Bo wiadomo, maszyny rolnicze są coraz cięższe, coraz szersze i coraz droższe, więc wymagają odpowiednio lepszych warunków komunikacyjnych, a zwłaszcza utwardzonej choćby tłuczniem nawierzchni. Takie inwestycje nie są tanie i z reguły zamykają się kwotą kilkuset tys. zł, do której połowę dopłaca Urząd Marszałkowski. Decyzją Rady Gminy obecnie trwają prace przy polnej drodze o długości 1 km, prowadzącej od Książa Małego-Kolonii do Trzonowa. To zdjęcie wykonano od strony Trzonowa gdzie już nawieziono pierwsze ciężarówki kamieni.

Trzonów, droga dojazdowa do pól     Aby tłuczeń pokrył całą, kilometrową trasę o szerokości 4 m, potrzeba aż sto ciężarówek, z których każda przywiezie 25 ton kamieni. Nawierzchnię układa się od strony Trzonowa w kierunku Książa Małego –Kolonii gdzie budowana droga pozostaje jeszcze polna (na zdjęciu). Inwestycja kosztuje 200 tys. zł i będzie zakończona przed żniwami.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.