GMINA KSIĄŻ WIELKI

Budowa obwodnicyBudowa obwodnicy

     Rozpoczęto budowę nowego odcinka drogi powiatowej nr 1217K, prowadzącej z Moczydła przez Krzeszówkę, Książ Mały do Książa Wielkiego. Ten nowy odcinek o długości 1.815 m, biegnący przez łąki i trudny, podmokły teren, będzie stanowił obwodnicę Książa Wielkiego i Wielkiej Wsi dla pojazdów kierujących się do albo z węzła „Książ” na drodze szybkiego ruchu S7.

Budowa obwodnicy     Znak X na mapie zamieszczonej obok pokazuje miejsce skąd zrobiono zdjęcie z koparką z widokiem w stronę Zygmuntowa. To skrzyżowanie obwodnicy z drogą dojazdową do dwóch położonych w pobliżu gospodarstw, należących do sołectwa Wielka Wieś. Pas terenu wytyczonego pod obwodnicę ma szerokość 22 m. Sama jezdnia (oznaczona na niebiesko) ma szerokość 6 m, natomiast biegnąca równolegle droga serwisowa (oznaczona na żółto) ma 3,5 m szerokości. Rozdziela je rów odwadniający. Są też oczywiście pobocza. Projekt przewiduje, że po wybraniu ziemi pod jezdnię obwodnicy, którą będą jeździły auta bez ograniczenia tonażu, najpierw wykona się grubą na 33 cm podbudowę, dalej usypie się 20 cm kruszywa, a na nim ułoży 8 cm warstwy wiążącej asfaltu i potem 4 cm warstwy ścieralnej. Możliwe jednak, że w szczególnie podmokłych miejscach, grubość podbudowy i kruszywa będzie większa.

Budowa obwodnicyBudowa obwodnicy

     Następne dwa plany pokazują projekty połączenia obwodnicy, kolejno: z drogą krajową E7 w Książu Wielkim (ok. 200 m za skrzyżowaniem z ul. Jadwigi Danysz w stronę Warszawy) oraz z drogą powiatową w Zygmuntowie.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.