GMINA KSIĄŻ WIELKI

Pałac w Rzędowicach     Główny wykonawca drogi szybkiego ruchu S7 na odcinku od Moczydła do Miechowa, a dokładnie do węzła w Bukowskiej Woli - spółka INTERCOR z Zawiercia postanowiła ulokować swoje biura na czas budowy w Pałacu w Rzędowicach (zdjęcie). Tę ofertę Starosty, mimo znacznej kwoty czynszu za wynajem, uznano za bardziej odpowiadającą potrzebom firmy, niż konkurencyjna propozycja by za jej siedzibę obrać Pałac na Mirowie w Książu Wielkim. Kierownictwo spółki INTERCOR zapowiada, że podczas realizacji inwestycji będzie przy niej pracować od 500 do 600 osób licząc wszystkich zatrudnionych (przez głównego wykonawcę i podwykonawców).

Nowa siedziba Warsztatów Terapii Zajęciowej     Prowadzone przez naszą Gminę Warsztaty Terapii Zajęciowej, mieszczące się obecnie na piętrze Pałacu w Rzędowicach, od września będą funkcjonowały w nowej siedzibie jaką dla nich urządzono w pobliskiej, gruntownie zmodernizowanej, dawnej szkole podstawowej (na zdjęciu). Te przenosiny rozpoczną się już w wakacje gdyż przebudowa szkoły zmierza ku końcowi. Firma INTERCOR będzie zatem mogła od razu zająć pałacowe sale na parterze, a następnie, po wyprowadzce WTZ, pozostałe sale na piętrze.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.