GMINA KSIĄŻ WIELKI

Andrzej Gumula i Marek Szopa     - Przyjmujemy obecnie tylko pacjentów potrzebujących pilnej pomocy lub nagłe przypadki. Wszystkie pozostałe medyczne potrzeby mieszkańców załatwiamy przez Internet i telefonicznie. Uruchomiliśmy całodobowy numer (502 738 489), na który można dzwonić we wszelkich sprawach leżących w naszej kompetencji – poinformował wójta Marka Szopę, wizytującego Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Książu Wielkim, jego kierownik lek. Andrzej Gumula. Jak podkreślił, w placówce dyżuruje zgodnie z grafikami cały personel, a pacjentów jest znacznie mniej niż bywało dotąd. Wójt na te słowa aż rozłożył ręce w geście zdziwienia (na zdjęciu) i zapytał: – czy to oznacza, że w czasie epidemii nasi mieszkańcy nagle poczuli się zdrowsi?

     - Wszystko na to wskazuje, że nasi pacjenci właśnie teraz poczuli się zdrowsi i trafiają do ośrodka wyłącznie w sprawach ważnych, których jak się okazuje nie jest wcale tak wiele – odpowiedział Andrzej Gumula. Jego zdaniem, wystawia to jak najlepsze świadectwo tutejszym lekarzom oraz pielęgniarkom, gdyż to dzięki ich staraniom kondycja zdrowotna mieszkańców jest dobra. I dodaje, że w przychodni nadal zawieszona jest działalność gabinetów specjalistycznych za wyjątkiem rehabilitacji przyjmującej na zabiegi tylko jednego pacjenta na godzinę, by zachować zaostrzone wymogi sanitarne. Natomiast osoby zapisane do kolejki na wizytę u specjalisty będą poinformowane o terminie jej przesunięcia w czasie.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.