GMINA KSIĄŻ WIELKI

Pismo komendanta powiatowego policji     Komendant Powiatowy Policji w Miechowie mł. insp. Andrzej Kot oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie mł. bryg. Michał Majda – złożyli publicznie na wtorkowej sesji Rady Gminy podziękowania za pomoc finansową jakiej udzielił tym jednostkom nasz samorząd. To z jego budżetu wyremontowano ostatnio klatkę schodową posterunku policji w Książu Wielkim. W piśmie skierowanym na ręce wójta Marka Szopy i odczytanym radnym, mł. insp. Andrzej Kot wyraził przekonanie, iż „efekt tej inwestycji na długo pozostanie wzorem estetyki” oraz zapewnił, że „dzięki tym zmianom na lepsze, wyniki naszej służby będą na coraz wyższym poziomie”.

     Z kolei komendant powiatowy PSP mł. bryg. Michał Majda podziękował radnym za przekazanie z budżetu Gminy 30 tys. zł, stanowiących dotację do zakupu nowego wozu bojowego dla jednostki w Miechowie, kosztującego milion zł. Jak podkreślił w swoim wystąpieniu, ten specjalistyczny pojazd umożliwi zwiększenie bezpieczeństwa p/poż. także w Gminie Książ Wielki. Przypomnijmy, że nie tak dawno podobną dotację (choć dużo wyższą) do zakupu wozu strażackiego dla OSP w Książu Wielkim otrzymaliśmy zarówno z komendy wojewódzkiej jak i komendy głównej PSP.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.