GMINA KSIĄŻ WIELKI

Starosta Jacek Kobyłka     W naszym Powiecie stwierdzono już sześć przypadków zakażenia koronawirusem: trzy u mieszkańców Gminy Charsznica, dwa w Gminie Książ Wielki i jeden w Miechowie. Na kwarantannie przebywają łącznie 82 osoby, w tym 50 po powrocie z zagranicy natomiast 32 na mocy decyzji inspektora sanitarnego. Oznacza to, że grozi nam już tzw. zjawisko zakażenia poziomego, czyli rozsiewanie tej choroby na miejscu, a nie przez przyjezdnych. Dlatego wciąż trzeba pilnie przestrzegać wprowadzonych rygorów, zwłaszcza noszenia maseczek i zachowywania należytego dystansu od innych.” To fragment ostatniego wpisu w Dzienniku Starosty”, czyli Jacka Kobyłki, który na portalu Powiatu Miechowskiego prowadzi na bieżąco notatnik z najważniejszych, aktualnych wydarzeń i dokonań.

     Jak czytamy tam dalej: (oto link do cytowanego wpisu) „Epidemia koronawirusa i jej zwalczanie, mimo całej powagi sytuacji, nie jest jednak ważniejsza od innych spraw bieżących jakimi zajmuje się Starostwo. Myślę tu zwłaszcza o naszych inwestycjach drogowych, tak istotnych dla rozwoju Powiatu. Właśnie przystąpiliśmy do wstępnego etapu zagospodarowania terenu przeznaczonego pod strefę przemysłową, tworzoną w Gminie Książ Wielki przy węźle drogowym „Książ” na budowanej S7. Ponadto ogłaszamy przetargi na modernizację dwóch kolejnych odcinków dróg: w Pstroszycach i w Charsznicy (ulica Sportowa). Trzecie zdanie zgłoszone do dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych, szosa Boczkowice – Książ Mały, znajduje się na pierwszym miejscu listy rezerwowej, zatem ma duże szanse na realizację jeśli nie w tym roku, to w przyszłym.”

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.