GMINA KSIĄŻ WIELKI

Zespół Szkolno-Przeddszkolny w Książu Wielkim     Do najbliższego poniedziałku włącznie (4 maja) dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim czeka na opinie rodziców co do możliwości częściowego uruchomienia przedszkola. Częściowego, bo tylko na pięć godzin i bez posiłków, a ponadto jedynie dla niektórych dzieci gdyż zajęcia mogą się odbywać w znacznie pomniejszonych grupach. – Rodzice powinni wnikliwie rozważyć wszystkie za i przeciw, zanim podejmą własną decyzję w tej sprawie. Jak wiadomo, epidemia koronawirusa nie wygasła. I o ile na tę chorobę stosunkowo mało narażone są dzieci, o tyle jest ona bardzo groźna dla osób starszych, których nie sposób przecież całkowicie odciąć od kontaktów z wnukami – apeluje wójt Marek Szopa.

     Jak informuje dyrektorka ZS-P Edyta Sychowska, przedszkole jest przygotowywane na ewentualne otwarcie w przyszłym tygodniu. Z sal wyniesiono dywany oraz wszystkie zabawki typu pluszaki. Zostaną jedynie te z twardego plastiku, które będą często dezynfekowane. Jeśli placówka ruszy na pięć godzin dziennie, to rodzice sami będą musieli dowozić do niej dzieci i odprowadzać tylko pod drzwi wejściowe. Każdy z przedszkolaków będzie miał przynajmniej dwukrotnie mierzoną temperaturę.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.